صفحه اصلی > معاونت تهذيب > نمایش متن کامل خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت تهذیب استان همدان

جلسه معاونان تهذیب مدارس علمیه استان همدان برگزار شد

حجت الاسلام حجت الله کشوری، معاون تهذیب حوزه علمیه همدان در جلسه معاونان تهذیب مدارس علمیه استان گفت: در سال تحصیلی جدید معاونان تهذیب با خانواده های طلاب به ویژه طلاب جدید الورود و طلاب انتقالی ارتباط برقرار کنند.

وی تصریح کرد: ارتباط با خانواده های طلاب و بررسی مشکلات طلاب می تواند بسیاری از آسیب های احتمالی را در مدارس علمیه کم کند، اگر طلبه ای مجرد بود با ارتباط با خانواده و اگر متأهل بود با سرکشی از منزل طلاب متاهل، معاونان تهذیب باید با طلاب مدرسه بهتر آشنا شوند.

معاون تهذیب حوزه علمیه همدان با اشاره به اهمیت اجرایی کردن امور مستحبی در مدارس تاکید کرد: یکی از پر اهمیت ترین وظایف معاونان تهذیب پیگیری برنامه های مسحبی به خصوص سه روز، روزه مستحبی در ماه است که آیت الله موسوی نسبت به این مساله تاکید فراوانی دارد.

وی در ادامه افزود: معاونان تهذیب و کادر اجرایی مدارس باید به صورت عملی و حضور در مراسم معنوی همراه طلاب جوان باشند و به صورت عملی زندگی طلبگی را به آنها آموزش دهند.

حجت الاسلام کشوری گفت: طلاب باید با عزاداری صحیح آشنا شوند و تشکیل هیئت طلبگی در هر مدرسه و برگزاری مراسم هیئت هفتگی از نیاز های مهم مدارس علمیه و طلاب به شمار می رود.

وی در ادامه با اشاره به تاکید های مکرر آیت الله موسوی نسبت به برگزاری مجلس روضه در اولین ساعت درسی پنج شنبه ها بیان داشت: مدارس علمیه در ساعت اول پنج شنبه برای کادر، اساتید و طلاب مدرسه مجلس روضه مختصر برگزار کنند.

معاون تهذیب حوزه علمیه همدان با اشاره به ضرورت قرآن آموزی در مدارس علمیه گفت: معاونان تهذیب مدارس علمیه باید نسبت به قرآن آموزی و محافل انس با قرآن برنامه ریزی داشته باشند.

وی در ادامه افزود: اگر طلاب در سال های اولیه تحصیل با تجوید و قرآن مانوس شوند دیگر در پایه های بالا به مشکل بر نمی خورند، معاونان تهذیب باید برنامه های آموزش تجوید، قرائت گروهی سوره واقعه و انس با قرآن در صبح گاه را در مدارس برگزار کنند.

حجت الاسلام کشوری با اشاره به طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری(ره) گفت: در سال تحصیلی جدید برگزاری طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری(ره) بر عهده معاونت تهذیب و با همکاری معاونان تهذیب مدارس است.

وی در پایان گفت: معاونان تهذیب باید خارج از ساعات اداری در کنار طلاب باشند و هر ماه درس اخلاق در گلزار شهدا را اجرایی کنند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


٠٩:١٣ - 1396/06/05    /    شماره : ٣٩٣٥٨١    /    تعداد نمایش : ٢٢٨٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج