صفحه اصلی > معاونت تهذيب > نمایش متن کامل خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت تهذیب حوزه های علمیه
معاونت تهذیب استان کرمان

طرح جامع تربیتی اخلاقی حوزه در کرمان بررسی شد

جلسه مدیران و معاونین تهذیب مدارس علمیه استان کرمان، با موضوع طرح جامع تربیتی اخلاقی حوزه های علمیه بلند مدت، صبح امروز در مدرسه علمیه ابراهیمیه شهر کرمان برگزار شد.

این جلسه با سخنان کوتاه حجت الاسلام مومنی، معاون تهذیب حوزه علمیه استان کرمان آغاز شد و به توضیحات کوتاهی در رابطه با چرایی تشکیل این جلسه پرداخت.

در ادامه، حجت الاسلام والمسلمین اللهوردی، مدیر حوزه علمیه استان کرمان، به جایگاه و وظیفه سنگین مدیران و معاونین تهذیب در امر پرورش اخلاقی و معنوی طلاب اشاره کرد.

ایشان در رابطه با جایگاه و وظیفه معاونت تهذیب  مدارس گفت: امروزه کار معاونین تهذیب در زمینه تربیت طلاب بسیار کلیدی است آنان باید در تربیت و به تعالی رساندن طلاب  بازوی مدیران مدارس باشند تا با کمک یکدیگر این مهم را به سرانجام برسانند.

مدیر حوزه علمیه کرمان در ادامه افزود: درست است که تبلیغ در مساجد و مناسبتهای مذهبی از کارهای اصلی روحانیت است، اما معاونین تهذیب و مدیران باید در نظر داشته باشند که اگر در امور طلاب و مدرسه کم کاری کنند ضربهای بزرگ و عمیق بر جامعه اسلامی خواهند زد.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه متفکرین و مسئولین حوزوی برنامه های جامعی برای تدوین کردهاند که نمونه بارز آن همین طرح جامع تربیتی است که امید میرود مدیران و معاونین تهذیب این طرح را کامل مطالعه کنند و در قبال اجرای آن در مدارس کوشا باشند.

حجت الاسلام سید حسن حسینی، مسئول دفتر امور تربیتی اخلاقی معاونت تهذیب حوزه های علمیه هم به تشریح طرح جامع تربیتی حوزه های علمیه پرداخت.

وی گفت: امروزه نگرانیهای زیادی در رابطه با وضع اخلاق در جامعه وجود دارد. مشکلاتی همچون عدم انس با قرآن و ادعیه و حضور فضای مجازی بیشترین مشکلات را ایجاد کرده است.

مسئول اداره تربیت اخلاقی معاونت تهذیب حوزه های علمیه، درباره  کارهای انجام شده در رابطه با تهذیب طلاب، افزود: تا به حال برای تربیت و امور اخلاقی طلاب کارهای خوبی انجام شده است، اما کافی نیست و نباید اخلاق تنها به جلسات هفتگی و یا ماهانه درس اخلاق منحصر شود، لذا باید برای تربیت اخلاقی طلاب  از تمام ظرفیتهای موجود استفاده کنیم.

وی به تدوین طرح جامع تربیت اخلاقی اشاره کرد و افزود:  برای تدوین این طرح ۱۹۵ نفر از صاحب نظران حوزوی تلاش کرده اند و از علما و روحانیون زیادی مشورت گرفته شده است. ان شاءالله در ادامه هم از مشورتهای  مسئولین حوزوی و روحانیون استفاده  خواهد شد، تا طرح کاملتر شود.

برپایه این گزارش، جلسه با بررسی اشکالات این طرح به صورت پرسش و پاسخ توسط  مدیران و معاونین تهذیب مدارس پایان یافت .

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


١٤:٤٦ - 1396/09/19    /    شماره : ٣٩٥٨٠٤    /    تعداد نمایش : ١٧٩٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج