صفحه اصلی > معاونت تهذيب > نمایش متن کامل خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت تهذیب استان کرمان

مسابقات قرآن در حوزه علمیه کرمان برگزار می شود

حجت الاسلام والمسلمین مومنی معاون تهذیب حوزه علمیه کرمان ، از برگزاری اولین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه طلاب استان کرمان خبر داد و گفت: با توجه به لزوم توسعه فرهنگ قرآنی و شناسایی استعدادهای برتر، معاونت تهذیب حوزه علمیه کرمان اقدام به برگزاری مسابقات قرآنی طلاب استان کرده است.

کارشناس معاونت تهذیب حوزه علمیه کرمان در رابطه با رشتههای این دوره از مسابقات، افزود: این مسابقات در سه رشته قرائت، حفظ و اذان برگزار میگردد که رشته حفظ در دو بخش حفظ پنج جزء و ده جزء میباشد.

وی ادامه داد: طلاب پس از ثبت نام از طریق معاونت های تهذیب مدارس علمیه، در رشتههای قرائت و اذان، فایلهای صوتی  قرائت قرآن و اذان از اساتید برجسته را از معاونین تهذیب دریافت میکنند که از هریک از اساتید که خود انتخاب کنند، به صورت تقلیدی به قرائت بخشی از قرآن کریم و اذان پرداخته و فایل صوتی آن را به معاونت تهذیب استان ارسال می کنند.

وی همچنین افزود: بعد از ارسال فایلهای صوتی توسط طلاب، تیم ارزیابی که متشکل از اساتید استان است، فایلها را مورد ارزیابی قرار داده و ده نفر از بهترینها را برگزیده و برای مرحله دوم معرفی میکند.

حجت الاسلام والمسلمین مومنی در رابطه با روند برگزاری مرحله دوم رشتههای قرائت و حفظ، گفت: ده نفر برگزیده به صورت حضوری درمرکز استان به رقابت خواهند پرداخت و از میان آنان چهار نفر به مرحله پایانی راه پیدا میکنند که در آخرین مرحله سه نفر به عنوان برگزیده انتخاب میشوند.

وی در رابطه با مراحل برگزاری رشته حفظ، تصریح کرد: در رشته حفظ در مرحله اول تمامی شرکت کنندگان در مرکز استان به صورت حضوری به رقابت خواهند پرداخت که از میان آنها سه نفر به عنوان برگزیده انتخاب میگردند و در اختتامیه مسابقات از آنها تقدیر به عمل میآید.٠٨:٣٩ - 1396/11/29    /    شماره : ٣٩٨٠٢١    /    تعداد نمایش : ١٧١٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج