صفحه اصلی > معاونت تهذيب > نمایش متن کامل خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت تهذیب استان بوشهر

۱۰ نفر برای شرکت در دوره تخصصی مشاوره حوزه علمیه بوشهر انتخاب شدند

حجت الاسلام علی آذرشب، به تشریح برخی فعالیت های معاونت تهذیب حوزه علمیه استان پرداخت و گفت: یکی از اقدامات موثر این معاونت برگزاری دوره های مشاوره بود که در سطح مقدماتی و تکمیلی این دوره برگزار شد و در تلاش هستیم تا دوره تخصصی آن را هم برگزار کنیم.

معاون تهذیب حوزه علمیه استان بوشهر افزود: در دوره مقدماتی تعداد 60 نفر شرکت کردند و پس از ارزیابی تعداد 25 نفر برای حضور در دوره تکمیلی انتخاب شدند. در این مرحله نیز پس از استعدادسنجی تعداد 10 نفر را برای حضور در دوره تخصصی انتخاب کردیم.

وی با بیان اینکه زمینه برای برگزاری این دوره ویژه طلاب خواهر نیز فراهم است اظهار داشت: در بین طلاب خواهر باید ابتدا افراد مستعد و توانمند شناسایی شوند و دوره هایی را برای تربیت افراد مشاور برای آنها برگزار کرد تا افرادی با کیفیت پرورش یابند؛ برای شناسایی افراد توانمند تست های توسط معاونت تهذیب انجام می شود.

حجت الاسلام آذرشب از برگزاری کلاس های درس اخلاق در مدارس علمیه استان خبر داد و اظهار داشت: امسال بنا است بیشتر از ظرفیت اساتید اخلاق درون استانی استفاده شود و به همین جهت بانک اطلاعاتی از این اساتید را تهیه و به مدارس علمیه استان ارسال کرده ایم تا مدارس از این ظرفیت استفاده کنند.

معاون تهذیب حوزه علمیه استان بوشهر ایجاد پرونده های تهذیبی برای طلاب را یکی دیگر از اقدامات معاونت تهذیب عنوان کرد و گفت: برای این کار در طول سال سرکشی هایی را به مدارس علمیه استان داریم در آنجا طلاب را به لحاظ مختلف ارزیابی می کنیم و نتایج این ارزیابی در پرونده های آنان درج می شود.

وی با بیان اینکه در این طرح اساتید نیز مورد ارزیابی قرار می گیرند اظهار داشت: ممکن است در برخی جاها رفتار و کردار اساتید طوری باشد که موجب پس رفت طلاب شود، به همین جهت اساتید نیز در این طرح مشمول ارزیابی می شوند.

حجت الاسلام آذرشب از برگزاری جلسات هفتگی شورای تهذیب مدارس خبر داد و گفت: در این جلسات آسیب های مدرسه شناسایی و پیرامون حل آنها چاره اندیشی می شود.

فعالیت های معاونت تهذیب حوزه علمیه بوشهر در هفته گذشته

اطلاع رسانی معاونت تهذیب و تربیت/ مدارس علمیه حوزه علمیه بوشهر در شهرهای مختلف استان شاهد برگزاری برنامه ها و طرح های مختلف تربیتی، تهذیبی و آموزشی بودند.

به گزارش اطلاع رسانی معاونت تهذیب و تربیت حوزه های علمیه، معاونت تهذیب در مدارس علمیه استان بوشهر با برگزاری برنامه های متنوع تربیتی، تهذیبی و اخلاقی در هفته گذشته اقدامات ارزشمندی را برجای گذاشت که به شرح ذیل می باشد؛

* اردوی تفریحی و معنوی طلاب و اساتید مدرسه علمیه علی بن ابی طالب«علیه السلام» شهرستان کنگان.

* اردوی تفریحی طلاب و اساتید مدرسه علمیه امام حسن مجتبی علیه السلام شهرستان برازجان.

* نشست صمیمی و شبانه مدیر مدرسه علمیه پیامبر اعظم(ص) با طلاب و فضلای مدرسه.

* نشست صمیمی و بیان مسائل مختلف اخلاقی در مدرسه علمیه امام علی بن ابیطالب(ع).

*برپایی بزرگترین مراسم جشن تکلیف کلاس هشتمی های شهرستان کنگان به میزبانی مدرسه علمیه امام علی بن ابیطالب(ع).

* نشست بصیرت افزایی طلاب و اساتید مدرسه علمیه چهارده معصوم(ع) و ائمه جماعات شهرستان برازجان.١٠:٠٠ - 1397/09/21    /    شماره : ٤٠٤١٧٢    /    تعداد نمایش : ١٠٨٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج