صفحه اصلی > معاونت تهذيب > نمایش متن کامل خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت تهذیب استان لرستان

اجرای طرح جامع تربیتی در مدارس علمیه لرستان

معاون تهذیب حوزه علمیه استان لرستان از اجرای طرح جامع تربیتی و توسعه و ترویج برنامه های قرآنی در مدارس این استان خبر داد .

حجت الاسلام فضل الله پیرمحمدی با اشاره به اجرای طرح جامع تربیتی در مدارس علمیه و رصد فعالیت های این طرح بصورت مستمر، بیان داشت: تلاش می شود با اجرای هدفمند سرفصل های طرح جامع تربیتی در مدارس علمیه شاهد رشد و گسترش اخلاق اسلامی و پویایی و نشاط معنوی در حوزه باشیم .

وی با اشاره به اینکه در اجرای برنامه ها و سرفصل های طرح جامع تربیتی برنامه های قرآنی و انس با دعا و مناجات بصورت ویژه تاکید و برنامه ریزی شده است، خاطر نشان کرد: تلاش می شود تا برنامه های قرآنی و اجرای ادعیه و احادیث در بین طلاب بصورت روزانه نهادینه و گسترش یابد و در این راستا فعالیت های قرآنی باعنوان ایجاد مدارس قرآنی اجرا خواهد شد .

معاون تهذیب حوزه علمیه استان لرستان با اشاره به اینکه در اجرای برنامه های طرح جامع تربیتی برگزاری نماز جماعت در مدارس علمیه بصورت مستمر و باشکوه خاصی برگزار می شود، بیان داشت:دیدار طلاب با علماء و بزرگان حوزه و دیدار مدیران و کادر مدارس با خانواده های طلاب از جمله دیگر برنامه های طرح جامع تربیتی در مدارس علمیه استان است .

حجت الاسلام پیرمحمدی در ادامه با اشاره به اینکه در طرح جامع تربیتی تلاش می شود تا تلفن همراه در بین طلاب بصورت موثر ،هدفمند و محدود مورد استفاده قرار گیرد، گفت: استقرار ناظر شب در غیاب مدیران حوزه برای نظارت امورات تحصیلی و اخلاقی طلاب از دیگر برنامه های پیش بینی شده در اجرای طرح جامع تربیتی در مدارس است .

وی، استفاده هدفمند از بحث اوقات فراغت طلاب برای بهره گیری از فیوضات اخلاقی و تبلیغی در جامعه را از دیگر برنامه های طرح جامع تربیتی برشمرد و اظهار داشت:در این طرح برای اوقات فراغت طلاب کلاس های فوق برنامه و جلسات اخلاقی ویژه برگزار خواهد شد .

معاون تهذیب حوزه علمیه استان لرستان در پایان از برگزاری دوره تربیت مشاور متخصص برای مدارس علمیه استان لرستان خبر داد و یادآور شد:در این دوره مشاوران با شرکت در کارگاه های مختلف و گذراندن 120 ساعت آموزش مقدماتی و تخصصی مشاوره برای تربیت مربی مشاور متخصص در مدارس آماده خواهند شد.


١٣:٤٨ - 1397/10/26    /    شماره : ٤٠٥٠٥٧    /    تعداد نمایش : ٩٥٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج