صفحه اصلی > معاونت تهذيب > نمایش متن کامل خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت تهذیب استان مرکزی

مهمترین شاخص انقلاب اسلامی، مردمی و دینی بودن آن است

به همت معاونت تهذیب حوزه علمیه اراک، درس «اخلاق و انقلاب اسلامی» طلاب و فضلای حوزه علمیه استان مرکزی با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه اراک در مدرسه علمیه آقاضیاءالدین برگزار شد.

به گزارش اطلاع رسانی معاونت تهذیب و تربیت حوزه، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در نشست «اخلاق و انقلاب اسلامی)ضمن تبریک فرا رسیدن چهلمین بهار انقلاب شکوهمند اسلامی اظهارداشت: در شرایط کنونی صیانت از انقلاب و دستاوردهای آن و حفظ انسجام ملی، تکلیف مهم مسئولان و مردم است.

استاد اخلاق حوزه علمیه افزود: انقلاب اسلامی در طول دوران چهل ساله خویش برکات و دستاوردهای چشمگیر و ارزشمندی برای ایران اسلامی به ارمغان آورده که امروز این دستاوردها در عرصه های مختلف مشخص است.

آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: طی این مدت در عرصه های تولید فرآورده های نفتی، فلز، آلیاژ و همچنین بخش بهداشت و درمان رشد قابل توجهی داشته به طوری که در برخی حوزه های تولید، شاهد خودکفایی در کشور بوده ایم و این در حالی است که دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب، جنگ تحمیلی به راه انداختند که البته در برابر ایمان و اراده و انسجام امت اسلامی مغلوب شدند.

امام جمعه اراک بیان کرد: مهمترین شاخصه انقلاب و نظام اسلامی مردمی و دینی بودن آن است و حمایت و پشتیبانی مردم از انقلاب طی چهل سال اخیر داشته ارزشمندی است که بایستی صیانت شود و مسئولان این مهم را مورد توجه قرار دهند.

آیت الله دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: آحاد جامعه از مردم و مسئولان امروز تکلیف دارند که از انقلاب و دستاوردهای آن صیانت کنند تا هر روز عزت و اقتدار ایران اسلامی در جهان بیش از پیش متجلی شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: اتحاد و انسجام در امت اسلامی و همچنین ارتقای اعتماد اجتماعی از مولفه های مهمی است که می تواند بسیاری از توطئه های بدخواهان نظام را بی اثر کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر دشمن تمام تلاش خود را به کار گرفته تا دستاوردهای انقلاب اسلامی را کمرنگ جلوه دهد و ناامیدی را در جامعه بگستراند و قطعا حضور گسترده مردمی در مراسم چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و راهپیمایی ۲۲ بهمن سال جاری پاسخی قاطع و کوبنده به این دسیسه ها و دشمنی ها است.

آیت الله دری نجف آبادی اضافه کرد: مسئولان و مدیران در استان دقت نظر داشته باشند که در مراسمات و برنامه های مربوط به دهه فجر، تبیین و تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی در دستور کار قرار گیرد و از صرف هزینه های گزاف و غیرواجب پرهیز شود.

امام جمعه اراک با بیان اینکه جبهه انقلاب نیازمند کار فرهنگی و رسانه‌ای متحد است، گفت: وحدت بین نیروهای انقلابی در راستای تحول آفرینی در سطح استان مرکزی امری ضروری و مهم است بنابراین نیروهای انقلابی باید در عرصه‌های گوناگون نقش‌آفرین بوده و با حضور پرتوانشان عرصه را بر دجال‌ها و افراد مغرض زمانه ببندند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: چنانچه کسی به دنبال قدرت و مقام باشد جامانده و عقب مانده از ملت و نظام و آرمان‌ها است بنابراین امروز هدف، ایمان و اراده ما سربلندی اسلام، کشور، آرمان‌های بلند شهدا و مجاهدت برای تحقق عدالت اجتماعی و تمدن اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: موضوع عدالت اجتماعی موضوعی کلیدی در جامعه است چراکه در این حوزه عملکرد خوبی نداشتیم و می توانستیم بهتر عمل کنیم که نمونه این ضعف همین واگذاری هاست که به تازگی صدای عده ای بلند شده است بنابراین باید بسترسازی لازم برای تحقق تمدن نوین اسلامی پیش‌رو و آینده‌نگر محقق شود تا در این تمدن دست رد بر سینه جنایتکاران جهان زده شود.

آیت الله دری نجف‌آبادی عنوان کرد: آرمان‌های ما محدود به جمهوری اسلامی نیست و تمام آرمان و اعتقادات انسانی و اسلامی را در بر می‌گیرد که براساس این آرمان‌ها قدس شریف باید آزاد شود و باید به سمت وحدت و عزت و اقتدار دنیای اسلامی حرکت کنیم و در این راستا انقلاب اسلامی در برابر این جریان راه را برای عظمت اسلام بازکرده و تحول عظیمی به وجود آورده که ما هم باید این مسیر را پی بگیریم و با همت و مجاهدت برای تحقق عدالت اجتماعی و تمدن سازی، افق‌های جدیدی را در حوزه های مختلف برای ملت ها باز کنیم.

عضو تشخیص مصلحت نظام بر ضرورت مراقبت از نفوذ در کشور تاکید کرد و گفت: تحت هیچ عنوانی اجازده نداریم راه نفوذ آمریکا به کشور را باز کنیم چراکه بارها تاکید کردیم آمریکایی‌ها و کشورهای اروپایی‌ قابل اعتماد نیستند چراکه همین اروپایی‌ها از جنایت‌کارانی مانند منافقان کرده و هنوز هم حمایت کرده و به آنها مامن داده و به بهانه این تروریست‌ها و کافران و منافقان کشور ما را تحت فشار قرار می‌دهند.

وی افزود: وجود نسل جوانی با عزم و اراده و ایمان قوی از خصلت‌های انقلابی بودن ملت مقاوم ما است و امروز در کشورهای دارای تفکر انقلابی جوانان شهادت را می پذیرند ولی زیر بار ذلت نمی‌روند که این نتیجه حیات جدیدی است که انقلاب در کالبد ملت ما و دیگر ملت ها دمیده است، حتی جنبش جلیقه زردها از انقلاب اسلامی الهام گرفت زیرا فرهنگ مبارزه با استکبار و استعمار باید در دنیا به پا خواسته و در مقابل تفکر سرمایه‌داری زالوصفتانه ایستادگی کند تا در برابر اهداف پلید و شیطانی آنها گرفته شود.١٣:١٢ - 1397/11/20    /    شماره : ٤٠٥٦٥٢    /    تعداد نمایش : ١١٢٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج