صفحه اصلی > معاونت تهذيب > نمایش متن کامل خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

اجلاسیه معاونان تهذیب مدارس علمیه آذربایجان شرقی برگزار شد
معاونت تهذیب استان آذربایجان شرقی

اجلاسیه معاونان تهذیب مدارس علمیه آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در تبریز، اجلاسیه معاونان تهذیب مدارس علمیه آذربایجان شرقی، با هدف بررسی آخرین فعالیت‌های تهذیبی مدارس و همچنین دانش‌افزایی معاونان تهذیب، در محل مدیریت حوزه استان برگزار شد.

در این اجلاسیه، حجت‌الاسلام مهدی محمدی، معاون تهذیب حوزه علمیه آذربایجان شرقی، در رابطه با نحوه عملکرد معاونان تهذیب مدارس، سخنرانی و به توضیح و تبیین برنامه های تهذیبی و تربیتی پرداخت.

در ادامه اجلاس، تبادل نظر میان معاونان مدارس در باره مشکلات و راهکارهای حل آنها و هم چنین بحث تخصصی درباره شوراءهای تهذیب مدارس و ارتقای سطح قرآنی حوزه ها بحث شد.

اولویت بخشی به برنامه های تهذیبی و اخلاقی در مدارس

حجت الاسلام و المسلمین مطهری اصل گفت: تهذیب، خوشایند نفس نیست و احتمالا در وهله اول برای طلاب جوان سخت باشد، ولی اخلاق و رفتار معاون تهذیب مدرسه این سختی را بر طرف می سازد و آنان را شیفته معنویت می کند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» در تبریز، حجت الاسلام والمسلمین احمد مطهری اصل، مدیر حوزه علمیه آذربایجان شرقی در اجلاسیه معاونان تهذیب و تربیت مدارس علمیه استان، گفت: معاون تهذیب و تربیت، علاوه بر ویژگی علمی، باید متخلق به اخلاق باشد تا بتواند بر روی طلاب تاثیرگذاری داشته باشد و طلبه ها در امور معنوی و اخلاقی جذب او شوند.

امام جمعه موقت تبریز ادامه داد: تهذیب، خوشایند نفس نیست و احتمالا در وهله اول برای طلاب جوان سخت باشد، ولی اخلاق و رفتار معاون تهذیب مدرسه این سختی را بر طرف می سازد و آنان را شیفته معنویت می کند.

مدیر حوزه علمیه  آذربایجان شرقی یکی دیگر از ویژگی های مهم معاون تهذیب را برخورداری از عقل و مدیریت عنوان کرد.١١:١٤ - 1398/10/16    /    شماره : ٤١١١٠٩    /    تعداد نمایش : ٩٠٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج